Çocuk Güvenliği ve Emniyeti

Çocuk güvenliği ve emniyeti

13 yaşın altındaki çocuklar

13 yaşında veya daha küçükseniz lütfen ebeveyn gözetiminde kayıt oluşturun ve derslere katılın.
Kendiniz bir hesap açmak yerine, bir ebeveynden veya veliden sizin adınıza bir hesap açmasını istemeli ve sonra kendi hesabınız için yeterince büyüyene kadar onlarla birlikte öğrenmelisiniz.

13 yaş ve üstü çocuklar

Sculin’de fikir alışverişinde bulunmanın öğrenmek için harika bir yol olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden sohbet yoluyla öğrenmeyi teşvik ediyoruz.

Başkalarıyla konuşabileceğiniz herhangi bir çevrimiçi ortamda olduğu gibi, özellikle 18 yaşın altındaysanız, güvende kalmak ve olası tehlikelerin farkında olmak önemlidir.

Herhangi biriyle iletişim kurmaya başlamadan önce, çevrimiçi varlığınız hakkında bir düşünün. Sahip olabileceğiniz sosyal medya profillerindeki gizlilik ayarlarını gözden geçirmek ve paylaştığınız şeyden memnun olduğunuzdan emin olmak iyi bir fikirdir. Kendi isminizi ararsanız ne olur? Sonuçlardan herhangi biri sizi şaşırttı mı?

İşte genç öğrenciler için en iyi gizlilik ipuçları:

Profilinizde soyadınız için yalnızca bir harf kullanabilirsiniz, böylece başkalarına “Ad Soyad” yerine “Ad L” olarak görüneceksiniz.
Kendi fotoğrafınızı profil resmi olarak kullanmayabilirsiniz.
Doğrudan iletişim bilgilerini (e-posta adresi, telefon numarası veya Instagram kullanıcı adı gibi) yalnızca güvendiğiniz kullanıcılarla paylaşın – eğitimciler sizden asla bu bilgileri istemeyeceklerdir.
Yorumlarda veya profilinizde tam konumunuzu paylaşmak zorunda değilsiniz – sadece ülkeniz ve/veya bulunduğunuz şehri girebilirsiniz.
Kendiniz ve tanıdığınız kişiler hakkında aile üyelerinin, öğretmenlerin ve arkadaşların adları gibi diğer kişisel bilgileri açıklamamaya dikkat edin.
Güvenli olmayabileceğini düşündüğünüz herhangi bir şeyi arayarak ve bildirerek bize yardımcı olun.
Sculin moderatörleri, siz bildirdikten sonra kişisel ayrıntılar içeren yorumları gizleyebilir ya da gerekli görülürse tamamen kaldırabilir.
Kontrol etmek veya değişiklik yapmak mı istiyorsunuz? Profilinizi şimdi güncelleyin.

Endişeleniyorsan ne yapmalısın

Bir yorumda hata yaptığınızı düşünüyorsanız ve açıklamamanız gereken bir şeyi ifşa etmiş olabileceğinizi düşünüyorsanız, istediğiniz zaman geri dönüp yorumunuzu veya profilinizi düzenleyebilirsiniz.

Sculin’de sizi ilgilendiren bir yorum veya profilde herhangi bir şey görürseniz, hemen Yardım Merkezimizden bildirebilirsiniz.

Ayrıca, ders esnasında birinin davranışından endişe ediyorsanız yardım için eğitmenlerinize profil linklerinden ulaşabilir ya da direkt olarak bize e-posta gönderebilirsiniz.

Birinin ürkütücü olduğunu düşünüyorsanız, örneğin yaşadığınız yer veya aile üyeleriniz hakkında sorular sormaya devam ederse veya iletişim bilgilerinizi sorarlarsa:

Onlara cevap verme

info@sculin.com adresinden bizimle iletişime geçin.

Sculin’de Koruma

Diğer öğrenciler, eğitimciler veya Sculin personelinin iletişim veya davranışları konusunda endişeleriniz varsa ne yapmanız gerektiği dahil olmak üzere bize ulaşabilirsiniz.

sculin whatsapp hattı